God of War Ragnarok

God of War Ragnarok
God of War: Ragnarok to najnowsza, piąta odsłona popularnej serii God of War powstałej w 2005 roku oraz jedna z najbardziej wyczekiwanych gier 2022 roku, która trafi do sprzedaży już 9 listopada i będzie dostępna na konsolach:
  • PlayStation4
  • PlayStation5

Fabuła gry osadzona jest kilka lat po poprzedniej części serii. Wielka Zima, Fimbulvinter, przemierzająca przez Midgard zwiastuje tytułowy Ragnarok – bitwę między bogami i olbrzymami, która ma doprowadzić do końca świata. Akcja rozgrywa się we wszystkich dziewięciu królestwach, zatem będzie można odwiedzić zróżnicowane, tajemnicze i nieodkryte dotąd krainy: Vanaheim, Svartalfheim oraz Asgard, co stanowi nie lada gratkę dla fanów mitologii nordyckiej.
Kolejna konfrontacja z Asami stanowi bezpośrednie zagrożenie dla Atreusa, wciąż ciekawego swojej tożsamości i przyszłości, dlatego Kratos musi za wszelką cenę go ochronić. Mając świadomość swoich błędów z przeszłości popełnionych w czasie konfliktu z bogami, chce ocalić syna i nie dopuścić do nieuchronnej tragedii.
 
Realizacja kolejnych zadań pozwoli na ukazanie dalszych części opowieści, a wykonanie misji pobocznych i zagadek środowiskowych przybliży do celu jakim jest powstrzymanie Ragnaroku, jednak wiązać się będzie z nieustannymi walkami, z coraz silniejszym przeciwnikiem. Mechanizm pojedynku został stworzony tak, by każdy obrał własną strategię i mógł wybrać kombinacje ataku lub działania defensywne – wybór należy do gracza.
Na drodze Kratosa i Atreusa staną różnorodni bohaterowie, zarówno szeregowi oponenci, którzy nie stanowią dla nich zagrożenia, jak i potwory wyciągnięte wprost z mitologii nordyckiej. Krwawe starcia, których mechanizm został znacznie usprawniony w najnowszej odsłonie gry, krok po kroku zbliżają nas do konfrontacji z Thorem, Freją, a może nawet samym Odynem?
W najnowszej odsłonie God of War bohaterowie staną przed ważnymi wyborami determinującymi zarówno ich losy, jak i przyszłość wszystkich dziewięciu królestw. Warto zaznaczyć, że z okazji premiery God of War: Ragnarok, powstanie nowy limitowany kontroler DualSense z ozdobnym motywem z nadchodzącej produkcji, który trafi do sprzedaży także 9 listopada.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: